Bohoslužby od 26.04.2021

25.04.2021 12:40

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. dubna 2021 se výslovně o bohoslužbách nezmiňuje.

Analogicky se bohoslužeb však může týkat č. 17 tohoto mimořádného opatření, což znamená za podmínek, že každý účastník bude mít ochranný prostředek dýchacích cest (tj. respirátor nebo nanoroušku), budou dodrženy ve vnitřních prostorech rozestupy 2 metry - s výjimkou členů domácnosti - a účastníci si před vstupem do vnitřního prostoru dezinfikují ruce, nebyla stanovena žádná další omezení.

Bylo by vhodné se také ještě v následující týdnech zdržet používání svěcené vody a podávání rukou při pozdravení pokoje.

https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/210423nova-opatreni-od-vlady-cr-od-26-dubna-2021

Mimořádné opatření o omezení obchodu a služeb s účinností od 26.04.2021.pdf

 

 

V kostele je nutné použít ochranný prostředek dýchacích cest. 

Je nutno použít zdravotnickou roušku nebo respirátor. Povinnost používat tuto ochranu dýchacích cest určilo Ministerstvo zdravotnictví svým mimořádným opatřením ("ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování"). Látková rouška již nepostačuje.

Mimořádné opatření o nošení ochranných prostředků dýchacích cest s účinností od 12.04.2021.pdf

Mimořádné opatření o nošení ochranných prostředků dýchacích cest s účinností od 03.05.2021.pdf

 

Zpět